« پایان نامه :برآورد تمایل به پرداخت مالیات بر کربن با رویکرد ارزش‌گذاری مشروطپایان نامه: تاثیر تلویزیون بر رفتار کودکان و جوانان »

ایمنی به طور موقت تحت تأثیر قرار می­گیرد و این مورد با تغییرات چشم­گیر که چندین ساعت طول می­کشد در ورزشکاران و غیر­ورزشکاران دیده شده است. ظاهرا” اثرهای مشابهی در هر بار تمرین سخت و طولانی پیش می­آید. بنابراین این افراد به طور مکرر سیستم ­ایمنی خود را چند ساعت در ایام هفته تحت تأثیر قرار می­ دهند. بدین ترتیب، کاهش در عملکرد گلبول­های سفید سبب می­شود که سیستم ایمنی ورزشکارانی که تمرین سخت و  ولانی می­ کنند کمتر قادر به تشخیص و پاسخ به مواد عفونت­ زا، به ویژه ویروسها، در این دوره باشد که سبب بروز عفونت می­شود و ورزشکار نمی­تواند فصل­ تمرینی خود را به پایان برساند و در اجرای او اختلال ایجاد می­گردد (لیند،1987. فیدس­گرالد،1991).اختلاف در یافته­ ها ممکن است به تفاوت­های موجود در سن، جنس، سطح ­آمادگی­ جسمانی اولیه افراد شرکت کننده، شدت و مدت برنامه تمرینی به­ کار برده شده و تفاوت در روش های آزمایشگاهی به ­کار گرفته شده مربوط باشد، در هر حال با توجه به نوع و شدت و مدت­ تمرین، این نکته که آیا فعالیت­های بدنی تا مرحله بیش ­تمرینی، چه تأثیری بر روی سیستم ­ایمنی می ­تواند داشته باشد محقق را بر آن داشت که تأثیر سه روش بیش ­تمرینی را بر روی برخی از متغیرهای سیستم­ ایمنی بررسی نماید.
ضرورت و اهمیت تحقیق
فعالیت های بدنی مستمر نقش ارزنده ­ای در حفظ سلامت و تندرستی انسان دارد. اما گاهی فعالیت­ های ورزشی با صدمات و ضایعات بدنی همراه است که بعضاً ممکن است موجب از دست رفتن تندرستی ورزشکار و در برخی موارد ورزشکار را برای همیشه به تر­ک فعالیت های ورزشی وادارد (خالدان، 1379).
مربیان و پزشکان تیم­های ورزشی می خواهند سلا­متی ورزشکارانشان را در طول مسابقات و تمرینات حفظ نمایند. آنان از دیر باز معتقدند که ورزشکاران، مستعد ابتلاء به عفونت مجاری تنفسی فوقانی در طول دوره ­های تمرینی و بعد از رقابت­های بزرگ می باشند، بعضی بیماری­ها اثرات متفاوتی در توانایی ورزشکار در طول تمرین و مسابقه گذاشته و ممکن است با ادامه مسابقه و تمرین سلامت ورزشکار به خطر بیافتد. در اثر فعالیت ­بدنی فرد تحت تأثیر استرس جسمانی و روانی قرار میگیرد که موجب تغییر هورمونی، ایمنی و روانی می­شود(مکینون،1997).لذا بررسی تعاملات موجود بین دستگاه­ ها و تغییرات آنها متعاقب فعالیت­های بدنی نه تنها برای حفظ سلامتی ورزشکاران بلکه از‌دیدگاه بهبود سلامتی عمومی افراد جامعه می ­تواند مفید باشد با توجه به اینکه موضوع تحقیق حاضرمربوط به سیستم ایمنی بدن است و محیط عمل آن در خون است، احتمالاً در اثر حرکت و فعالیت این سیستم نیز دچار تحولات بارزی می­شود. درصد تحقیقات صورت گرفته در این زمینه مخصوصاً بیش تمرینی محدود و نتایج آن قادر به پاسخ گویی سوالات بی شمار موجود نیست واز طرفی اختلافات کمی و کیفی بالایی بین تحقیقات خارجی و داخلی وجود دارد، لذا با توجه به اهمیت و نقش سیستم ­ایمنی بدن همواره باید تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا تأثیرات حرکت بر این سیستم تعیین شود و تغییرات حاصل از آن مشخص گردد. اگر تمرین و فعالیت را به عنوان محرکی بدانیم که سیستم­ایمنی را تحت تأثیر قرار می­ دهد، باید بدانیم که کدام­یک از تمرینات، با چه شدت و مدتی این سیستم را تحت تأثیر قرار می­دهد. بحثه ایی از این قبیل که چه نوع فعالیت­ بدنی با چه میزان و شدتی، سلامتی بدن را تضمین می­ کند در میان محققین مطرح است، که فعالیتهای بدنی منظم باعث کارکرد بهینه سیستم ­ایمنی بدن می شود؟ فعالیت­های بدنی مختلف اثرات متفاوتی روی این سیستم می گذارند؟ یک نوع فعالیت­ بدنی نسبت به نوع دیگر اثرات مطلوب یا نا­مطلوبی­ روی سیستم ­ایمنی اعمال می­ کند؟ واز این گونه سوالات بسیار زیادی وجود دارد که با توجه به تحقیقات صورت گرف
ته جواب قانع کننده ای برای آنها نمی توان یافت. عدم توجه به اصول زیر بنایی تمرینات نیز موجب بروز مشکلات و حوادثی خواهد شد، اهمیت دیگر تحقیق را می­توان وجود تعداد زیادی از نوجوانان و حتی بزرگسالان مشتاق به انجام هنرهای رزمی بویژه کاراته و عدم اجرای این چنین تحقیقات در کشورمان بشمار آورد.***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد
یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

 

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

 

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ادامه مطلب

سایت های دیگر :


موضوعات: بدون موضوع
   چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399


فرم در حال بارگذاری ...

آبان 1399
شن یک دو سه چهار پنج جم
 << <   > >>
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
جستجو